بایگانی آذر ۱۳۹۶ :: 🍃🌸 اعتدال در مسیر اصلاحات🌸🍃

🍃🌸 اعتدال در مسیر اصلاحات🌸🍃

{ دکتر حسن روحانی }
🍃🌸 اعتدال در مسیر اصلاحات🌸🍃

Admin
علی گنجی زاده
Ali Ganji Zadeh

آخرین مطالب
نویسندگان
پیوندها

۵۲۲ مطلب در آذر ۱۳۹۶ ثبت شده است

شب یلدا 1396 مبارک

پنجشنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۰۷:۲۳ ب.ظ

شب یلدا 1396  مبارک

فرهاد رهبر : دانشگاه تهران مرکز فتنه 88 بود

پنجشنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۰۷:۱۹ ب.ظ


<%title%>

دکتر روحانی عروج جانباز سرافراز، مرحوم علی خوش‌لفظ را تسلیت گفت

رییس جمهور در پیامی با تسلیت عروج اسوه ایثار و مقاومت، جانباز سرافراز، مرحوم علی خوش‌لفظ، از درگاه خداوند بزرگ برای ایشان همجواری با همرزمان شهیدش و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت کرد.

متن پیام تسلیت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون

  عروج اسوه ایثار و مقاومت، جانباز سرافراز، مرحوم علی خوش‌لفظ، موجب تألم خاطر شد.

 این دلاور مرد دوران دفاع مقدس، سالیان طولانی در کنار تحمل صبورانه آلام ناشی از جراحات جنگ تحمیلی، با روایت صادقانه خاطرات حضور در جبهه‌های جنگ، نقشی ارزنده در ترویج فرهنگ جهاد و شهادت ایفا کرد.

اینجانب شهادت این جانباز عزیز را به همرزمان و خانواده محترم ایشان تبریک و تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند بزرگ برای ایشان همجواری با همرزمان شهیدش و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

 حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران


<%title%>

دکتر روحانی رحلت حضرت آیت‌الله حاج شیخ محی‌الدین حائری شیرازی را تسلیت گفت

رییس جمهور در پیامی با تسلیت رحلت عالم پارسا حضرت آیت‌الله حاج شیخ محی‌الدین حائری شیرازی ، تصریح کرد: این شخصیت انقلابی، در طول حیات پر برکت خود با اتکا به سیرۀ نورانی ائمه هدی علیهم السلام، اهتمامی کم‏‌نظیر در تبیین معارف الهی و اخلاق و رفتار اسلامی داشت.

متن پیام تسلیت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:

 

بسم‏ الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون

 رحلت عالم پارسا حضرت آیت‌الله حاج شیخ محی‌الدین حائری شیرازی، موجب تأثر فراوان شد.

این شخصیت انقلابی، در طول حیات پر برکت خود با اتکا به سیرۀ نورانی ائمه هدی علیهم السلام، اهتمامی کم‏‌نظیر در تبیین معارف الهی و اخلاق و رفتار اسلامی داشت.

حضور و همراهی ایشان با نهضت امام خمینی(ره)، از جمله اقدامات موثر و الهام‌‌بخش در حرکت جامعه به سوی ارزش‌ها بود. وی پس از پیروزی انقلاب هم در کنار مسئولیت‌های مهم سیاسی و اجتماعی نظیر عضویت در مجلس خبرگان رهبری، در سنگر مقدس نماز جمعه شیراز منشاء خدمات فراوان به نظام اسلامی و مردم شد.

اینجانب این ضایعه را محضر مقام معظم رهبری، مراجع عظام و علمای اعلام، مردم شریف استان فارس، شاگردان و به‏ ویژه بیت محترم ایشان تسلیت می‌گویم و برای ایشان، رحمت واسعة الهی و علو درجات و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسألت دارم.

حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

0هموطن آرامش خودتو حفظ کن، هموطنت رو هم آروم کن

پنجشنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۰۷:۴۵ ق.ظ

توصیه ایمنی که باید هنگام زلزله جدی بگیرید

پنجشنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۰۷:۴۲ ق.ظ

‎شوخی با زمین لرزه را متوقف کنیم

پنجشنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۰۷:۴۲ ق.ظ


‌. ‎شوخی با زمین لرزه را متوقف کنیم

A post shared by صدای ملت (@sedaye.mellat) on

بزرگی زلزله تهران ۵.۲ ریشتر

پنجشنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۰۷:۳۸ ق.ظ

بزرگی زلزله تهران ۵.۲ ریشتر
بزرگی زمین‌زلزله ای که دقایقی پیش در نقاط مختلف تهران احساس شد ۵.۲ بود.
زلزله‌ای به بزرگی حدود ۵/۲ ریشتر در حد فاصل استان‌های تهران و کرج، حوالی مشکین دشت، را لرزاند. قدرت دقیق زلزله تا دقایقی بعد اعلام می‌شود./شبکه خبر

🔴 جزییات دریافتی‌ها و هزینه‌های یک نماینده مجلس
_
غلامرضا تاج‌گردون رئیس کمیسیون «برنامه٬ بودجه و محاسبات» ضمن رد «افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان»٬ ریز هزینه‌های مربوط به یک نماینده مجلس را اعلام کرد:
_
▪️حقوق ماهانه: ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان(به گفته تاج‌گردون حقوق نمایندگان طبق قانون بیش از ۱۰ میلیون تومان است اما مجلس اجازه افزایش نداده است)
_
▪️هزینه ماهانه هر دفتر نماینده: ۶ میلیون تومان(هر نماینده به نسبت تعداد شهرهای حوزه انتخابیه٬ در هر شهر حوزه خود یک دفتر و در تهران نیز یک دفتر دارد).
_
▪️هزینه ماهانه تلفن: ۶۰۰ هزار تومان(رئیس کمیسیون «برنامه٬ بودجه و محاسبات» می‌گوید هزینه ماهانه تلفن‌اش بیش از یک میلیون تومان است)
_
▪️هزینه ماهانه نیروی همراه نماینده: ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
_
▪️هرماه نصف بهای سه بلیط پرواز به حوزه انتخابیه پرداخت می‌شود.
_
▪️هزینه رهن مسکن: ۲۵۰ میلیون تومان(به گفته تاج‌گردون این هزینه از طرف‌مجلس برای رهن مسکن نماینده پرداخت می‌شود و پس از اتمام دوره نمایندگی مبلغ گرفته می‌شود)
_
▪️نمایندگان اضافه‌کار و حق‌ماموریت دریافت نمی‌کنند.(امروز نیز عبدالرضا مصری عضو این‌کمیسیون چنین مطلبی را نقل کرده بود).
_
▪️ علی لاریجانی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی٬ افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس را صددرصد کذب دانست/ میزان

_ 🔴 جزییات دریافتی‌ها و هزینه‌های یک نماینده مجلس _ غلامرضا تاج‌گردون رئیس کمیسیون «برنامه٬ بودجه و محاسبات» ضمن رد «افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان»٬ ریز هزینه‌های مربوط به یک نماینده مجلس را اعلام کرد: _ ▪️حقوق ماهانه: ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان(به گفته تاج‌گردون حقوق نمایندگان طبق قانون بیش از ۱۰ میلیون تومان است اما مجلس اجازه افزایش نداده است) _ ▪️هزینه ماهانه هر دفتر نماینده: ۶ میلیون تومان(هر نماینده به نسبت تعداد شهرهای حوزه انتخابیه٬ در هر شهر حوزه خود یک دفتر و در تهران نیز یک دفتر دارد). _ ▪️هزینه ماهانه تلفن: ۶۰۰ هزار تومان(رئیس کمیسیون «برنامه٬ بودجه و محاسبات» می‌گوید هزینه ماهانه تلفن‌اش بیش از یک میلیون تومان است) _ ▪️هزینه ماهانه نیروی همراه نماینده: ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان _ ▪️هرماه نصف بهای سه بلیط پرواز به حوزه انتخابیه پرداخت می‌شود. _ ▪️هزینه رهن مسکن: ۲۵۰ میلیون تومان(به گفته تاج‌گردون این هزینه از طرف‌مجلس برای رهن مسکن نماینده پرداخت می‌شود و پس از اتمام دوره نمایندگی مبلغ گرفته می‌شود) _ ▪️نمایندگان اضافه‌کار و حق‌ماموریت دریافت نمی‌کنند.(امروز نیز عبدالرضا مصری عضو این‌کمیسیون چنین مطلبی را نقل کرده بود). _ ▪️ علی لاریجانی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی٬ افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس را صددرصد کذب دانست/ میزان

A post shared by صدای ملت (@sedaye.mellat) on

♦️استیضاح ۴ وزیر در دستور کار مجلس

چهارشنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۳۰ ب.ظ

حکم جوانفکر صادر شد

چهارشنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۲۹ ب.ظ


‌ 📌 از نقد #بودجه۹۷ طی چند روز اخیر بسیار خوشحالم و از همه می‌خواهم نقدها را ادامه دهند و بر روی همه ردیف‌های بودجه "نورافکن" بیاندازند. برای حرکت کشور در مسیر درست باید عملکردمان برای مردم شفاف باشد. ‌ 📌 در بودجه‌های قبلی، جدول شماره ۱۷ بود و مطابق آن دستگاه‌هایی از ما بودجه می‌گرفتند و درخصوص هزینه‌کرد آن هم هیچ توضیحی نمی‌دادند. ‌ 📌 همه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی که در سال ۹۷ از خزانه و از #جیب_مردم بودجه دریافت می‌کنند باید به مردم گزارش دهند که آن را کجا و چگونه خرج می‌کنند. ‌ 📌 از سال آینده، خزانه و وزارت اقتصاد موظفند به هر دستگاهی بودجه‌ای تخصیص می‌دهند، آن را برای اطلاع مردم در وب‌سایت اعلام نمایند. ‌ 📌 راهی جز شفافیت برای ریشه‌کن کردن #فساد نداریم؛ همه باید در اتاق شیشه‌ای برویم و مردم اقدامات ما را مشاهده کنند. ایجاد ده‌ها دستگاه نظارتی و قضایی، کارآمدی لازم را ندارد. ‌ 📌 وزارت علوم باید #دانشگاه را به‌طور مستقل اداره کند و پذیرفته شده نیست که برخی بخواهند در امور دانشگاه مداخله کنند. معیار ما #قانون_اساسی است و چیزی فرای آن در این کشور نداریم. ‌ 📌 دین، مذهب و گرایش سیاسی معیاری برای ادامه تحصیل نیست؛ به وزیر علوم تأکید کرده‌ام فضای دانشگاه‌ها باید آزاد باشد و دیگر نباید دانشجوی ستاره‌دار داشته باشیم. ‌ 📌دسترسی آزاد به اطلاعات یکی از اصول حقوق شهروندی است. دولت دوازدهم، #فضای_مجازی و راه ارتباط مردم با دنیا را حفظ و حراست خواهد کرد و هیچ شبکه اجتماعی را فیلتر نخواهد کرد. ‌ 📌ما فضای مجازی امن و سالم و راحت و ارزان می‌خواهیم. اما فضای امنیتی نمی‌خواهیم. اینکه در زندگی و امور خصوصی مردم چه خبر است به ما مربوط نیست. مردم را آزاد بگذارید. ‌ 📌ببینیم پیغمبر با مردم چگونه رفتار می‌کرد؟ پیغمبر حتی به منافقین و کفار هم متعرض نمی‌شد، در زندگی خصوصی آن‌ها تفحص نمی‌کرد و برایشان شنود نمی‌گذاشت. ‌ 📌 من به عنوان رئیس‌جمهور بر سر پیمانم خواهم بود؛ از همه شما هم می‌خواهم که بر سر پیمان خود بمانید. ما کاری را با هم شروع کرده‌ایم و باید آن را تا پایان ادامه دهیم. ما ده‌ها مشکل پیش‌رو داریم که اگر دست به دست هم دهیم می‌توانیم آن‌ها را حل کنیم. ‌ ◾ در این مراسم تعدادی از وزرا و معاونین رئیس جمهور گزارشی از اقدامات انجام شده برای اجرای منشور حقوق شهروندی و چالش‌های پیش‌رو را ‌ارائه کردند. ‌ 📷 عکس‌ها: حجت سپهوند @HojatSepahvand و ابراهیم سیدی؛ نخستین اجلاس ملی گزارش اجرای #حقوق_شهروندی، ٩۶/٩/٢٨. ‌

A post shared by Hassan Rouhani • حسن روحانی (@hrouhani) on

29 آذر سالروز رحلت آیت الله منتظری

چهارشنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۲۸ ب.ظ


<%title%>

رییس‌ جمهور در جلسه شورای عالی سلامت تأکید کرد؛

ضرورت استفاده از ابزارهای ارتباطی و سمن‌ها در حوزه سلامت عمومی و امنیت غذایی/ نیازهای بهداشتی با سهولت و بدون محدودیت باید در اختیار مردم باشد/ مجمع ملی سلامت و مجامع سلامت استانی، شهرستانی و کانون‌های اجتماع محور تشکیل می شود/تصویب شاخص های عدالت در سلامت و سند ملی سالمندان

رییس جمهور، اطلاع‌رسانی به جامعه در خصوص سلامت و بهداشت را ضروری دانست و بر استفاده صحیح از رسانه‌ها، ابزارهای نوین اطلاع‌رسانی و همچنین سازمان‌های مردم‌ نهاد (سمن‌ها) در حوزه سلامت عمومی و امنیت غذایی تأکید کرد.


<%title%>

در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی تصویب شد؛

سهام باقیمانده متعلق به دولت در شرکتهای بیمه آسیا، البرز و دانا واگذار می شود/مهلت ثبت سفارش واردات تخم مرغ تمدید شد/اختصاص 250 میلیارد ریال برای جبران خسارات و رفع کمبود منابع آبی در شرق اصفهان

هیات وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور، تصویب کرد که تمامی سهام باقیمانده متعلق به دولت در شرکت های بیمه آسیا، البرز و دانا به عنوان سهام مشمول واگذاری تعیین شود تا پس از تصویب قیمت در هیات واگذاری، توسط سازمان خصوصی‌سازی و از طریق بورس واگذار شود.

اعضای هیات وزیران همچنین در این جلسه با اختصاص مبلغ 250 میلیارد ریال اعتبار به منظور جبران خسارت و رفع کمبود منابع آبی در منطقه شرق استان اصفهان و ساماندهی وضعیت قنوات و رودخانه زاینده رود موافقت کردند.

 

مهلت ثبت سفارش واردات تخم‌مرغ تمدید شد

هیات دولت در ادامه، با تمدید مهلت ثبت سفارش برای واردات تخم مرغ خوراکی با تعرفه 5 درصد موافقت کرد.

 

انتقال بدهی تعدادی از سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی به حساب بدهی دولت

با تصویب هیات وزیران، بدهی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به بانک‌های ملی ایران، ملت، رفاه کارگران، سینا و تجارت و همچنین بدهی شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور به بانک رفاه کارگران بابت اصل و سود تسهیلات دریافتی، به بدهی دولت منتقل و سرمایه دولت در سازمان و شرکت مذکور معادل مبلغ بدهی انتقال یافته، افزایش یافت.


<%title%>

دکتر روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی:

خطای رییس جمهور آمریکا، مسلمانان را در موضوع قدس و فلسطین متحدتر کرد/ امروز شاهد انتفاضه و حرکت جدید ملت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی هستیم/ تاکید بر ضرورت وحدت هر چه بیشتر حوزه و دانشگاه

رییس جمهور شامگاه سه شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن ارائه گزارشی از اجلاس فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول، گفت: سران و مسوولان کشورهای شرکت کننده در این اجلاس با لحنی تند علیه توطئه جدید آمریکا و رژیم صهیونیستی سخن گفتند که کمتر سابقه داشت.

حکم بقایی صادر شد
رئیس کل دادگستری استان تهران:
حکم دادگاه در خصوص پرونده حمید بقایی صادر و روز جاری به متهمان ابلاغ شد.
حکم صادره غیر قطعی بوده و ظرف ۲۰ روز قابل اعتراض و تجدید نظر خواهی است. 
جزئیات رای دادگاه پس از قطعیت اعلام خواهد شد.

بنزین ۱۵۰۰ تومانی و گازوئیل ۴۰۰ تومانی رسما اعلام شد 🔹پایگاه اطلاع رسانی دولت طی اخباری رسما اعلام کرد قیمت بنزین در سال ۹۷ به ۱۵۰۰ تومان می رسد و یارانه به ۴۲ میلیون نفر از مردم تعلق خواهد گرفت.

اما این طرح نیاز به تصویب مجلس را دارد

_ بنزین ۱۵۰۰ تومانی و گازوئیل ۴۰۰ تومانی رسما اعلام شد 🔹پایگاه اطلاع رسانی دولت طی اخباری رسما اعلام کرد قیمت بنزین در سال ۹۷ به ۱۵۰۰ تومان می رسد و یارانه به ۴۲ میلیون نفر از مردم تعلق خواهد گرفت. _ 🔹بر اساس بودجه ۹۷ قیمت بنزین لیتری ۱۵۰۰ و گازوئیل ۴۰۰ تومان می شود و البته دولت در اجرای آن مختار است و هنوز زمان آن مشخص نیست. _ 🔹این لایحه در صورت موافقت مجلس ۱۷ هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت دارد و برنامه ریزی شده تا این منابع صرف اشتغال شود _ 🔹در این گزارش آمده است این مساله نگرانی هایی بابت اثرات روانی گرانی بنزین به وجود آورده است و این در حالی است که به گفته کارشناسان میزان تورم ناشی از این گرانی حدود یک درصد است.

A post shared by صدای ملت (@sedaye.mellat) on

روحانی :هر روز به وزیر علوم دستور می‌دهند‌

سه شنبه, ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۰۶:۳۶ ب.ظ


<%title%>

دکتر روحانی در پیامی به آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران:

حضور پرشور و مؤثر جوانان دانشجو در دوران دفاع مقدس، صحنه‌های به یادماندنی حماسه ایثار و رشادت را رقم زد/ هر اقدامی جهت حفظ، اشاعه و ترویج فرهنگ والای ایثار و فداکاری، بس ارزنده و شایسته است

رییس‌ جمهور، فداکاری و ایثار را فضیلت اخلاقی متعالی و والاترین صفت انسانی و ارزشی دینی برشمرد و تاکید کرد: حضور پرشور و مؤثر جوانان دانشجو در دوران دفاع مقدس، صحنه‌های به یادماندنی حماسه ایثار و رشادت را در برابر هجوم همه جانبه دشمن رقم زد و امروز نیز جوانان و دانشجویان با مشارکت آگاهانه و داوطلبانه در عرصه‌های گوناگون اجتماعی جلوه‌های ماندگار دیگری از ایثار و فداکاری را به نمایش می‌گذارند.


<%title%>

در نخستین اجلاس ملی گزارش اجرای حقوق شهروندی انجام شد؛

گزارش مسوولان از پیشرفت ها و راهکارهای رفع موانع تحقق حقوق شهروندی و تاکیدات و توصیه های رییس جمهور

نخستین اجلاس ملی گزارش اجرای حقوق شهروندی با گزارش دو معاون رییس جمهور، پنج وزیر و دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی از پیشرفت ها و راهکارهای رفع موانع تحقق حقوق شهروندی آغاز و در پایان گزارش هر یک از این مسوولان نیز رییس جمهور تاکیدات و توصیه های ویژه ای ارائه کرد.


<%title%>

رییس جمهور در اجلاس ملی گزارش اجرای حقوق شهروندی:

مقامی بالاتر از خدمتگزاری به مردم نداریم/ هر که از جیب مردم پول می گیرد باید به مردم بگوید کجا و چگونه خرج شده است/ نمی توان در دنیای امروز فضای اینترنت را بست و از اشتعال حرف زد/ مردم در دیانت از مسوولان جلوترند/همه دستگاههای امنیتی باید بدانند نوکر جامعه اند/ مردم بدانند بنای ما آرامش بازار است، مشکلات مقطعی را حل خواهیم کرد/ ملت بداند، تا آخر سر پیمان خودم هستم؛ از شما می خواهم بر پیمان خود بمانید/ در بودجه 97 چیزی گران نمی شود مگر اینکه بگوییم کجا خرج می شود و مردم موافق باشند/ در سه سال آینده سیصد هزار میلیارد تومان برای تحول در اشتغال هزینه می کنیم

رییس جمهور احساس عدالت و تامین حقوق شهروندی را زمینه ساز آرامش جامعه دانست و تاکید کرد که آرامش اقتصاد، تعامل در سیاست خارجی، طرح تحول سلامت، دسترسی به فضای مجازی و حقوق شهروندی محور فعالیتهای دولت بوده است.


<%title%>

در جلسه شورای عالی فضای مجازی به ریاست دکتر روحانی؛

راهکارهای توسعه اقتصاد دیجیتال و تعیین اولویت‌ها و الزامات آن بررسی شد/ سند توسعه سیستم‌های هوشمند و اینترنت اشیاء تدوین می شود

راهکارهای توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور و تعیین اولویت‌ها و الزامات آن در جلسه شورای عالی فضای مجازی مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت.

در این جلسه که عصر دوشنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور برگزار شد، مقرر گردید که در جهت توسعه سیستم‌های هوشمند و اینترنت اشیاء با رعایت اصول اقتصاد مقاومتی، سند مناسب تهیه و تنظیم گردد.


<%title%>

رییس جمهور در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر:

نجات یک معتاد، احیای انسان و اقدامی ملی و انقلابی است/ باید از تجارب موفق دیگر کشورها در مواجهه با پدیده اعتیاد استفاده کرد/ تاکید بر آگاه سازی نوجوانان و جوانان در مدارس و دانشگاهها/ بررسی عملکرد 4 ساله دستگاههای عضو ستاد مبارزه با مواد مخدر

رییس جمهور، نجات یک معتاد در جامعه را از لحاظ دینی و انسانی، احیای انسان و نجات بشریت دانست و تاکید کرد: تلاش و حرکت در این مسیر، در حقیقت اقدامی دینی، اخلاقی، ملی و انقلابی و در راستای کمک به مردم بویژه نسل جوان کشور است.


<%title%>

رییس‌ جمهور سالروز استقلال جمهوری نیجر را تبریک گفت

رییس جمهور در پیامی با تبریک فرا رسیدن سالروز استقلال جمهوری نیجر ، ابراز امیدواری کرد: مناسبات فی‌مابین، در همه زمینه‌های مورد علاقه دو کشور و در راستای منافع دو ملت بیش از پیش گسترش یابد.

متن پیام تبریک حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای محمدو یوسفو

رییس جمهوری نیجر

فرا رسیدن 18 دسامبر، سالروز استقلال جمهوری نیجر را به جناب‌عالی و مردم آن کشور صمیمانه تبریک می‌گویم.

امیدوارم مناسبات فی‌مابین، در همه زمینه‌های مورد علاقه دو کشور و در راستای منافع دو ملت بیش از پیش گسترش یابد.

از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن جناب و رفاه و سربلندی مردم جمهوری نیجر را مسألت دارم.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

رییس جمهور در جلسه هیات دولت 96/7/26

دوشنبه, ۲۷ آذر ۱۳۹۶، ۰۷:۰۹ ب.ظ


<%title%>

رییس جمهور در جلسه هیات دولت:

مردم باید در زندگی روزمره خود رعایت حقوق شهروندی را احساس کنند/ دستگاه های دولتی در رفع تبعیضات ناروا و رعایت کامل حقوق اقوام، مذاهب و زنان پیشگام باشند/ قوه مجریه در اجرای حقوق شهروندی پیشگام و در حیطه اختیارات قانونی، با تعرض به حقوق مردم مقابله کند

در آستانه سالروز ابلاغ منشور حقوق شهروندی از سوی رییس‌ جمهور، جلسه عصر یکشنبه هیأت وزیران به ارایه گزارش دستگاه‌‌های اجرایی و بحث و بررسی پیرامون این موضوع اختصاص یافت.


_ روزهای آلوده پاییز امسال، امروز به عدد ۴۰ می‌رسد تا در آلوده ترین شرایط هوایی ۴ سال اخیر تهران قرار بگیریم. به گزارش خبرگزاری مهر، «لیلا نظری» سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در این باره گفت: مقایسه کیفیت هوای ۴ سال اخیر تهران نشان می‌دهد در بازه زمانی ۱ مهر تا ۲۶ آذر، بدترین کیفیت هوایی در سال جاری سپری شده است و طی آن ۳۹ روز هوا آلوده و بالاتر از حد استاندارد بوده است. از طرفی امروز ۲۷ آذر نیز هوا آلوده است تا چهلمین روز آلوده پاییز ۹۶ ثبت شود. همچنین حسین شهبازی مدیر واحد پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تصریح کرد: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از تداوم شرایط جوی نسبتا آرام در روز دوشنبه است. همچنین شرایط جوی نسبتا پایدار در روز سه شنبه کم و بیش ادامه خواهد داشت و تنها برای برخی ساعات وزش باد موثر پیش بینی می شود. انتظار می رود طی دو روز آینده دما روند افزایشی داشته باشد. بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، شرایط کیفی هوای پایتخت طی روز دوشنبه در شرایط کیفی هوای نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس در اکثر مناطق شهر تهران همچنان تداوم داشته باشد.

A post shared by صدای ملت (@sedaye.mellat) on

🔴 لغو ویزای ایران و عمان، به زودی

يكشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۰۸:۰۷ ب.ظ

شمخانی: چرا مسئولین محافظ شخصی دارند!؟

يكشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۰۸:۰۶ ب.ظ


‌ شمخانی: چرا مسئولین محافظ شخصی دارند!؟

A post shared by Ayatolah Hashemi Rafsanjani (@hashemirafsnjani.ir) on


_ 🔷وزیر اطلاعات در جلسه شورای اداری مازندران :امنیت سرمایه گذاری و ارتقا امنیت اداری در کشور مورد توجه است _ 🔹وزیر اطلاعات با اشاره به مواردی از همکاری بخش خصوصی با دستگاههای اجرائی و وزارت اطلاعات در پیگیری معضلات ، گفت : امنیت سرمایه گذاری و ارتقا امنیت اداری در کشور مورد توجه است. _ 🔹آیت الله دکتر سید محمود علوی روز شنبه (۲۵ آذر ۹۶)در آئین معارفه مدیرکل جدید اطلاعات مازندران در جلسه شورای اداری استان در ساری افزود : باید با راهکارهای پیشگیرانه ، از بروز تخلفات جلوگیری کرد. _ 🔹وی امنیت موجود در کشور را مرهون تلاش و همدلی یکایک مسئولان بویژه شورای تامین دانست و اظهار داشت : همه مسئولان به صورت همسو برای ارتقا استان و رضایت مردم و رهبر در تلاشند و امیدواریم خداوند در این مسیر ما را یاری کند. _ 🔹وزیر اطلاعات افزود : از جامعه ای که دچار ناامنی و اختلالات اقتصادی باشد ، انتظار فرهنگ عبودیت نمی توان داشت و در آن ایمان و دین گریزی شکل می گیرد و اگر بخواهیم فرهنگ عبودیت ارتقا یابد باید آرامش در جنبه های مختلف ارتقا یابد. _ 🔹دکتر علوی گفت : شکوفایی اقتصادی نیز در گرو امنیت پایدار است و اگر امنیت و سلامت درجامعه وجود داشته باشد ،شاهد ارتقا رشد اقتصادی خواهیم بود. _ 🔹وزیر اطلاعات با بیان اینکه نباید برای امنیت اقتصادی بر فساد اقتصادی چشم پوشاند ، افزود : جامعه باید از امنیت اقتصادی برای سرمایه گذاری برخوردار باشد. _ 🔹علوی با تاکید بر این نکته که حمایت از سرمایه گذاری به معنای حمایت از سرمایه داران نیست ، گفت : اسلام با داشتن سرمایه از طریق حلال مخالفتی ندارد و حمایت از سرمایه گذار و رفع موانع از پیش پای سرمایه گذاران و به وجود آوردن سلامت در دستور کار قرار دارد. _ 🔹وزیر اطلاعات افزود : از وظایف اصلی وزارت اطلاعات ایجاد امنیت سرمایه گذاری و در کنار آن ارتقا امنیت اداری است. _ 🔹وی همچنین به ارتقا امنیت در بخش های علمی ، حوزوی ، صنعتی و قومی اشاره کرد و گفت : وظیفه حکومت تامین امنیت برای آحاد جامعه است. _ 🔹وزیر اطلاعات افزود : ما موظف به تامین امنیت هستیم و اگر افرادی دست به اسلحه شوند با آنان برخورد قاطع می کنیم. _ 🔹علوی گفت : امنیت موجود در جامعه نعمتی است که باید شکر گذار آن باشیم و از نیروهایی که پدید آورنده این امنیت هستند قدردانی می کنیم. _ 🔹وزیر اطلاعات همچنین در پایان این جلسه با قدردانی از تلاش های ' سبحانی ' مدیر کل سابق اطلاعات مازندران ، ' امیری ' را به عنوان مدیرکل جدید استان معرفی کرد.

A post shared by صدای ملت (@sedaye.mellat) on<%title%>

دکتر روحانی قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی را برای اجرا ابلاغ کرد

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور، یک قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

بر این اساس در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، «قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی ، حرفه ای و مهارتی » جهت اجرا به سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.


<%title%>

پیام تبریک دکتر روحانی به مناسبت بیست و ششمین سالگرد استقلال قزاقستان

رییس‌ جمهوری اسلامی ایران در پیامی به «نورسلطان نظربایف» رییس جمهوری قزاقستان، بیست و ششمین سالگرد استقلال این کشو را تبریک گفت.

متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای نورسلطان نظربایف

رییس جمهوری قزاقستان

فرا رسیدن بیست و ششمین سالگرد استقلال جمهوری قزاقستان را به جناب‌عالی و مردم آن کشور صمیمانه تبریک می‌گویم.

خوشبختانه طی سال‌های گذشته روابط فی‌مابین در راستای علائق و منافع مشترک، توسعه و تعمیق پیدا کرده است. جمهوری اسلامی ایران، قزاقستان را همسایه و شریکی قابل اعتماد برای رایزنی و همکاری در جهت تحکیم ثبات و امنیت منطقه‌ای و همبستگی اسلامی می‌داند. اطمینان دارم با اتکا به تجربیات ارزشمند گذشته، مناسبات دو کشور در زمینه‌های دوجانبه و بین‌المللی بیش از پیش گسترش خواهد یافت.

از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن جناب و رفاه و بهروزی مردم دوست و برادر قزاقستان را مسألت دارم.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

‌📌 منتقدم، اما پشیمان نه!(روحانی)

جمعه, ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۰۶:۱۰ ب.ظ


‌ ‌ ‌📌 منتقدم، اما پشیمان نه! ‌ ‌ ✒ بیش از ۶ ماه از ۲۹ اردیبهشت می‌گذرد و آنچه در این مدت رخ داده موجی از اعتراض و ناامیدی را در جامعه و بالاخص رای دهندگان به #حسن_روحانی به وجود آورده است. جریان مقابل روحانی نیز حال هدف اصلی خود برای بازگشت به قدرت را در پمپاژ ناامیدی به جامعه و پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان می‌داند. حسن روحانی امروز که به عقب‌نشینی از مواضع دوران انتخابات و همچنین معامله بر سر برخی مسائل برای اهداف دیگری متهم می‌شود همان روحانی‌ای‌ست که پس از پیروزی با بنی‌صدر مقایسه شد و در راهپیمایی روز قدس نیز او را منافق خطاب کردند، و حتی به شخص وی بابت پیروزی در انتخابات تبریک گفته نشد. ‌ ✒ روحانی در دولت دوازدهم تا بدینجا عملکرد قابل قبولی نداشته؛ انتصابات درون دولت و هیئت وزیران و لایحه بودجه سال ۹۷ گواهی بر این مدعاست. اما وظیفه رای دهندگان به روحانی چیست؟ همصدایی با مخالفان و ناامیدتر کردن خود و جامعه؟ آنچه که مهم است شیوه‌ی برخورد حامیان با دولت است. ما قرار نگذاشته بودیم که رای بدهیم و برای چهار سال در خانه بنشینیم و پا روی پا بگذاریم و خیال‌مان راحت باشد که دولت کشور را به بهترین نحو اداره می‌کند و وضع معیشت‌مان در ۱۴۰۰ عالی می‌شود. حتی اگر میرحسین و خاتمی هم رئیس جمهور منتخب ما می‌شدند بنا نبود که مطالبه نکنیم و انتظار داشته باشیم که آنان هیچ اشتباهی نکنند. فرق ما و طرفداران احمدی نژاد همینجاست. طرفداران وی یکبار به عملکرد او اعتراض نکردند. شما یادتان می‌آید که برای مثال به او بابت تاخیر در تقدیم لایحه بودجه به مجلس در طول سال های ۸۴ تا ۹۱ اعتراض کنند؟ آن‌ها این کار را نکردند و تنها در ماه‌های پایانی دولتش بابت انحراف وی از خط ولایت فقیه منتقد وی شدند، نه عملکرد ضعیف او. ‌ ✒ تاریخ را از آخر به اول نمی‌خوانند. ۸۸ تداوم راه احمدی نژاد به صلاح کشور نبود، اما ۹۶ در مقابل روحانی جریانی قرار داشت که اصلا برنامه‌ای برای اداره کشور نداشت. تابستان امسال و هنگام معرفی هیئت وزیران به مجلس، در پستی دیگر نوشتم که ژست اصلاح‌طلبانه گرفتن روحانی در دوران انتخابات و سپس عدول و چرخش از آن مواضع نتیجه‌ای جز این نخواهد داشت که در یوم الحسره‌ای ببیند فقط اعضای حزب متبوع خودش نظیر #واعظی و #نوبخت برایش مانده‌اند و دیگر یار و یاوری ندارد. با تمام این اوصاف، وظیفه‌ی خود می‌دانم که تا پایان این دولت در قامت #حامی_منتقد روحانی باشم. امیدوارم عملکرد روحانی در پایان این چهارسال به گونه‌ای باشد که با حسرت نگوییم کاش تمدید امید را به تدبیر #جهانگیری می‌سپردیم...‌ ‌

A post shared by Ayatolah Hashemi Rafsanjani (@hashemirafsnjani.ir) on


‌ ‌ 🔵 در پی انتشار فیلمی از کتک زدن یک دستفروش توسط نیروهای معربان در چهارراه ولیعصر، بازرسی شهرداری تهران در این باره توضیحاتی را ارائه کرد. ‌ 🔸 محمدجواد شیرازی رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران گفت: «هتک حرمت شهروندان توسط مامورین شهرداری از خطوط قرمز ما است و دو معبربان خاطی به خاطر ضرب و شتم با دستفروش خیابان ولیعصر (عج) تا صدور رای کمیته انضباطی از کار معلق شدند. ‌ 🔹وی تکریم مردم را وظیفه کارکنان دستگاه بزرگ شهرداری برشمرد و ابراز کرد: رفع مشکلات شهری همچون سدمعبر نباید با ابزار زور و غیرانسانی صورت گیرد بلکه از طریق قانون و با رعایت شان و منزلت افراد باید اقدام شود و البته ایجاد ناهنجاری در شهر نیز خود یک تخلف است. ‌ 🔸از سوی دیگر، ابوالقاسم چیذری، مدیرعامل شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران در واکنش به کلیپ منتشر شده در مورد درگیری نیروهای شهربان با دستفروشان با بیان اینکه نیروهای انضباط شهری (رفع سدمعبر)، تحت آمریت شهرداری های نواحی و مناطق، انجام وظیفه می کنند، اظهار کرد: با توجه به حساسیت جنس و نوع فعالیت نیروهای رفع سدمعبر، بروز درگیری با توجه به فحاشی و هتاکی برخی از متخلفان شهری، امری اجتناب ناپذیر است. ‌ 🔹وی در مورد کلیپی که با موضوع درگیری بین یک دستفروش جوان و نیروهای رفع سدمعبر در حال انتشار است، توضیح داد: هرچند ابتدای این ماجرا و علت بروز رفتار ناهنجار از سوی ماموران انضباط شهری توسط تهیه کنندگان این کلیپ حذف شده است اما به هر حال، طبق قانون و طبق آئین نامه انضباطی موجود در این زمینه، انجام هرگونه برخورد فیزیکی توسط نیروهای رفع سدمعبر ممنوع و غیرقانونی است. ‌ 🔸مدیرعامل شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران خاطرنشان کرد: به اطلاع رسانه ها و شهروندان فهیم می رساند نیرو یا نیروهای خاطی در کلیپ مذکور، توسط کمیته انضباطی و کمیته تخلفات شهربان شهرداری تهران احضار شده‌اند و پس از بررسی تمامی ابعاد این اتفاق، حکم آنان صادر و اطلاع رسانی خواهد شد. ‌ 🔹گفتنی است برخورد با ماموران خاطی شهرداری در حالی است که در زمان مدیری  ت گذشته شهرداری تهران، این موضوع به یکی از انتقادات ثابت از مدیریت شهری بدل شده بود اما شهرداری با اقدامات انفعالی و سکوت خود، نه تنها جلوی متخلفان را نمی گرفت بلکه به نوعی آنها را تشویق می کرد. از این رو، اقدام اخیر شهرداری در پذیرش اینکه مطابق قانون تخلفی صورت گرفته و نیز برخورد قاطع با خاطیان امری قابل تحسین است که می تواند زمینه های تکرار چنین حوادثی را هم از میان ببرد

A post shared by Ayatolah Hashemi Rafsanjani (@hashemirafsnjani.ir) on


A post shared by صدای ملت (@sedaye.mellat) on

‌ برخورد قاطع شهرداری با ماموران متخلف و خشن سد معبر

🔹در پی انتشار این فیلم از برخورد خشن نیروهای سد معبر در خیابان ولیعصر، بازرسی شهرداری تهران نیروهای خاطی را معلق کرد‌


A post shared by صدای ملت (@sedaye.mellat) on


_ به گزارش ایلنا، مصطفی کواکبیان در هفتمین کنگره سراسری حزب اسلامی کار با بیان این که سختی‌های برگزاری کنگره یک حزب گفت: برگزاری یک کنگره، کار آسانی نیست. این جلسات نشانه دموکراتیک بودن فعالیت‌های سیاسی است. امروزه از آموزه‌های دینی، سخنان امام (ره) و رهبری، قانون اساسی، تجربیات کشورهای پیشرفته و خیلی از این موارد که جایگاه حزب را مشخص می‌کند باید گذر کنیم و یک مرحله باید جلوتر برویم. وقت خودمان را طلف نکنیم و به اصل کار بپردازیم. وی با اشاره به آخرین جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با آیت‌الله هاشمی اظهار داشت: خدمت آقای هاشمی از عدم شکل‌گیری تحزب در ایران بویژه در انتخابات گله کردیم. ایشان گفتند می‌دانم شرایط تحزب خوب نیست، اما این بار هم از آقای روحانی حمایت کنیم و بعد از انتخابات می‌نشینیم در مورد این موضوع صحبت می‌کنیم. البته قضا و قدر الهی این طور شد که ایشان به انتخابات بعدی نرسیدند. کواکبیان خاطرنشان کرد: مسئله این است که چرا زمامداران ما تن به تحزب نمی‌دهند؟ در قانون اساسی آمده است که احزاب آزادند فعالیت کنند. ما معتقدیم ۱۴۰۴ کشور اول منطقه و دهم جهان می‌شویم، که من به عنوان نماینده شک دارم به این چشم‌انداز برسیم، اما به هر حال برای رسیدن به این جایگاه باید کشور را حزبی اداره کنیم. دبیرکل حزب مردم‌سالاری با تاکید بر این موضوع که نمی‌شود عده‌ای پیش از انتخابات عکسشان را با ما بگیرند و حرف چپ بزنند و بعد راهنمای راست بزنند، گفت: اگر امروز به صورت سیستماتیک در کشور فساد وجود دارد، به علت عدم وجود حزب است. وی تاکید کرد: بارها گفته‌ایم دموکراتیک بودن حزب امکان ندارد. به جز شش خاندان عربی منطقه بقیه کشورها حزبی پیش می‌رود. اگر حزبی پیش نرویم یک روزی محمود آقا موجی ایجاد می‌کند و هشت سال کشور را از بین می‌برد. اگر به حزب بها ندهیم باز یک پوپولیسم جدید در کشور ایجاد می‌شود. انقدر قوه قضاییه خوب عمل کرده است که احمدی‌نژاد الان شاکی هم هست. #ادامه_در_کامنت_اول

A post shared by صدای ملت (@sedaye.mellat) on


<%title%>

پس از شرکت در اجلاس فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی؛

رییس جمهور، به تهران بازگشت

رییس جمهور چهارشنبه شب و پس از شرکت در اجلاس فوق العاده سران و مسوولان ارشد 57 کشور عضو سازمان همکاری اسلامی در استانبول، به تهران بازگشت.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این اجلاس مواضع جمهوری اسلامی ایران را در ارتباط با  حرکت هدفمند دولت آمریکا برای انتقال سفارتش به قدس شریف، تشریح و تبیین کرد.

رییس جمهور در سخنان خود همه کشورهای اسلامی را به وحدت و اتحاد  فرا خواند و با پیشنهاد هفت اقدام ضروری برای مقابله با تصمیم ناصحیح وغیر قانونی رییس جمهور آمریکا برای انتقال سفارت این کشور به شهر قدس شریف تصریح کرد: آمریکا تنها در پی منافع حداکثری صهیونیست ها است واحترامی برای خواسته های مشروع فلسطینیان قائل نیست.

دکتر روحانی اظهارداشت:جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد با تک تک کشورهای اسلامی برای دفاع از قدس بدون هیچگونه ملاحظه و پیش شرطی همکاری نماید.


<%title%>

دکتر روحانی در دیدار رییس جمهور ترکیه:

تهران آماده گسترش روابط دوجانبه، چندجانبه و منطقه‌ای با ترکیه است/ یکپارچگی در اجلاس استانبول، مسلمانان جهان را نسبت به مسأله فلسطین امیدوار کرد/ تهران و آنکارا برای مبارزه با تروریسم در منطقه و ثبات و امنیت آن، دیدگاه مشترکی دارند

رییس جمهور با تاکید بر اینکه تهران آماده گسترش روابط دوجانبه، چندجانبه و منطقه‌ای با ترکیه است، به فرصت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در ایران از جمله در حوزه نفت، گاز، صنعت و حمل و نقل اشاره کرد و اظهارداشت: ایران از حضور و مشارکت سرمایه‌گذاران ترکیه ای استقبال می کند.


<%title%>

دکتر روحانی در اجلاس فوق العاده سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در استانبول:

بزرگترین دشمن یهودیان، نه مسلمانان و اعراب بلکه پروژه خطرناک صهیونیسم است/ ایالات متحده هرگز میانجی صادقی نبوده و نیست/ آمریکا تنها در پی منافع حداکثری صهیونیست ها است/ وحدت جهان اسلام در برابر رژیم صهیونیستی بسیار ضروری است/ فلسطین باید به موضوع اول جهان اسلام برگردد/ ایران برای دفاع از قدس آماده همکاری بدون پیش شرط با همه کشورهای اسلامی است/ هفت پیشنهاد رییس جمهوری به جهان اسلام برای مقابله با تصمیم ناصحیح و غیر قانونی دولت آمریکا

رییس جمهور همه کشورهای اسلامی را به وحدت و اتحاد فرا خواند و با پیشنهاد هفت اقدام ضروری برای مقابله با تصمیم ناصحیح وغیر قانونی رییس جمهور آمریکا برای انتقال سفارت این کشور به شهر قدس شریف تصریح کرد: آمریکا تنها در پی منافع حداکثری صهیونیست ها است واحترامی برای خواسته های مشروع فلسطینیان قائل نیست.


<%title%>

به منظور شرکت در اجلاس فوق العاده سازمان همکاری اسلامی؛

دکتر روحانی دقایقی پیش تهران را به مقصد استانبول ترک کرد

رییس جمهوری اسلامی ایران برای شرکت و سخنرانی در اجلاس فوق العاده سران و مسئولان ارشد 57 کشور عضو سازمان همکاری اسلامی در خصوص قدس شریف، دقایقی پیش عازم استانبول ترکیه شد.


سران کشورهای اسلامی در این اجلاس فوق العاده ، موضوع تصمیم غیرقانونی، تحریک آمیز و بسیار خطرناک آمریکا در ارتباط با قدس شریف را مورد بحث و تبادل نظر قرار می دهند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی قرار است در نشست سران سازمان همکاری اسلامی که روز چهارشنبه برگزار می شود، مواضع جمهوری اسلامی ایران را در ارتباط با این موضوع تشریح و تبیین کند.


<%title%>

رییس جمهور در فرودگاه مهرآباد و در جمع خبرنگاران:

قدس پایتخت دولت فلسطین خواهد بود/ فلسطین موضوع اول مسلمانان جهان است/ راهی جز وحدت نیست و باید یکصدا تصمیم ترامپ را محکوم کنیم/ تصمیم ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به قدس گستاخانه، نادرست و غیرقانونی است/ این طرح بخشی از نقشه صهیونیستها و آمریکایی ها علیه دنیای اسلام است

حجت الاسلام و السلمین دکتر حسن روحانی عصر سه شنبه، در فرودگاه مهرآباد و در گفتگو با خبرنگاران در تشریح برنامه ها و اهداف سفر به ترکیه، گفت: این سفر به دعوت رییس جمهور محترم ترکیه که ریاست سازمان همکاری اسلامی را نیز برعهده دارد و برای شرکت در نشست اضطراری سران عضو سازمان همکاری اسلامی انجام می گیرد.